17. VZPON NA HLEVIŠE

Ponedeljek, 02. oktober 2017

V soboto 30. oktobra so se tekači, kolesarji in pohodniki povzpeli na Hleviše. V organizaciji tekaško-smučarskega kluba Idrija je potekal 17. vzpon na Hleviše. Trasa dolga 5.8 km in z višinsko razliko 470 m je k tekmovalnemu delu tega vzpona privabila 64 tekačic in tekačev in prav toliko gorskih kolesark in kolesarjev.

Absolutni zmagovalec med kolesarji je bil s časom 22:34 Luka Tavčar iz Calcit bike teama, drugo mesto si je s časom 23:34 prikolesaril Robert Blaznik iz MBK SportR.si, tretje uvrščeni iz istega kluba je bil Matjaž Lazar s časom 23:41.

Med kolesarkami je slavila Tanja Žakelj, iz kluba Unior Tools Team, s časom 25:45. Drugo in tretje mesto je šlo v črnovrški MBK SportR.si. Srebrno kolajno si je, s časom 33:28 prikolesarila Daša Mlakar, bronasto pa  EvaTerpin, ki je za vzpon potrebovala 34:34.

Med tekači je slavil Jošt Lapajne iz Tekaško-smučarskega kluba Idrija, dosegel je čas 27:15. Drugi je na cilj, s časom 28:36, pritekel Simon Alič iz ŠD Nanos Podnanos, tretji pa Urban Lavrenčič prav tako iz ŠD Nanos Podnanos, s časom 30:07.

Z zlatom med tekačicami se je okitila Sergeja Lipušček iz društva ljubiteljev teka, za vzpon je odštela 32:36, druga je bila Saša Pisk s časom 36:04, tretje uvrščena pa prihaja iz ŠD Nanos Podnanos Mihaela Tušar, ki je na Hleviše pritekla s časom 36:26.