POKAL V SPUSTU UNIOR, SORIŠKA PLANINA

Ponedeljek, 04. september 2017

Še k rezultatom Unior Downhill Cupa, nadgradnji slovenskega pokala v spustu, ki pod okriljem Odbora za gorsko kolesarstvo Kolesarske zveze Slovenije poteka že od leta 1993

Četrto dirko pokala v gorskokolesarskem spustu Unior Downhill Cup je gostila Soriška planina. V prvih treh izvedbah je imela dirka srečo z vremenom, tokrat je malco zagodlo vreme.

V soboto je progo ves dan močilo, po dnevu treninga v mokrem je deževalo tudi v noči na nedeljo.

1650 m dolga proga z 280 m višinske razlike se je v vetru lepo sušila in bila za finale mokra le še na nekaj mestih. Drseče korenine pa so v obeh vožnjah terjale kar nekaj padcev.

Nastopilo je 88 tekmovalcev iz BiH, Hrvaške, Italije, Slovenije.

V združeni kategoriji članov in starejših mladincev, ki je bila tudi na lovu za točkami dirke druge kategorije UCI, je bil v polfinalu najhitrejši Miran Vauh, sledila sta lanski zmagovalec, Luka Berginc in Miha Ivančič.

V finalni tekmi se je razpored spremenil.

Zmaga je pripadla 20-letnemu Luki Berginc iz Idrskega, ki ima zdaj dve članski zmagi. Drugo uvrščeni, Rudi Pintar, je med člani dosegel svojo najboljšo uvrstitev v domačem pokalnem tekmovanju, na tretjem mestu pa Miha Ivančič iz Avč.

Rudi Pintar je tako zmagovalec med starejšimi mladinci pred Maticem Kokljem (Wolf Racing Team), tretje mesto je zasedel Blaž Gerbec (ŠKTD Avče). Med mlajšimi mladinci do 17 let je še enkrat zmagal Marko Niemiz (Sinter Brakes Team) pred Žakom Gomilščkom in Gašperjem Jurečičem (oba Rajd Funsports).

Med dečki do 15 let je zmagal Erazem Kos (Supersnurf) pred Tilnom Horženom (Rajd Funsports) in Aljažem Ipavcem (ŠKTD Avče), v veteranski kategoriji masters Gašper Jereb (ŠKTD Avče) pred klubskim kolegom Emanuelom Humarjem in Boštjanom Volfom (Wolf RT), v dirki kategorij amaterji in hobi pa Andreas Vidovič (Ganesha Team) pred Urbanom Napotnikom (KD Lignit) in klubskim kolegom Ninom Kokljem.