TANJA ŽAKELJ NA ČEŠKEM PO PONOVEN STIK S SVETOVNO ELITO

Četrtek, 18. maj 2017

Konec tedna sezono svetovnega pokala začenjajo gorski kolesarji v olimpijskem krosu. Prva dirka od šestih bo na Češkem, v Novem Mestu, kjer je leta 2013 zmagala prvič v karieri v članski konkurenci. Članica Unior Tools Teama, ki je tistega leta dobila tudi seštevek pokala, si želi po dveh ne preveč uspešnih sezonah znova ujeti najboljše na svetu.

Žakljeva je leta 2013 zablestela v svetovnem pokalu, poleg dirke na Češkem je slavila tudi v Italiji, osvojila je še naslov evropske prvakinje. Naslov najboljše v Evropi je potrdila tudi leto kasneje, ko je seštevek svetovnega pokala končala na tretjem mestu, nato pa sta sledili dve ne tako uspešni sezoni. Ob koncu lanske sezone je nakazala, da je spet blizu najboljšim na svetu, tudi na letošnjih "pripravljalnih" dirkah je dobro tekmovala.

"Nič prej, nič kasneje si ne želim začetka sezone svetovnega pokala. Tako je, všeč mi je, da se začne nekoliko kasneje in na evropskih tleh," je uvodoma dejala Žakljeva in nadaljevala: "V redu je bilo na letošnjih mednarodnih dirkah. Zadovoljna sem s pripravljalnimi dirkami. Dobro se počutim. Na Češko grem neobremenjeno. Zdaj se skušam 'naspidirati', da bom dala vse od sebe. Sem brez visokih ciljev. Pripravljena sem narediti rezultat," obljublja 28-letnica iz Ledin nad Idrijo.

Tekmice pozna, krog favoritinj za stopničke in zmagovalni oder je že vrsto let širok, vsako leto se svetovni eliti priključi še kakšna mlajša. Tako dvakratna udeleženka olimpijskih iger ve, katere so glavne gorske kolesarke v boju za vrh, a se s tem ne želi obremenjevati.

"Želim si biti konkurenčna. Da sem zraven, da se počutim dobro, da lahko dam vse od sebe. Psihičen napor je, če se vozim višje od 20. mesta. V takem primeru mi je težko. Tako je bilo lani. Želim si biti zraven, se boriti za čim boljša mesta. Kaj bo to prineslo, bomo videli," si želi Žakljeva.

Edino Slovenko v ženski elite konkurenci na Češkem čaka start v soboto ob 13.15. V Novem Mestu bosta startala še dva Slovenca, oba v konkurenci mlajših članov. Tri ure in 15 minut prej se bosta za startno črto postavila Gregor Krajnc in Rok Naglič, oba člana Calcit Bike Teama, po rezultatih na letošnjih mednarodnih dirkah kamniška ekipa več pričakuje od Nagliča.