ČLANSKA EKIPA VSE BLIŽJE TRETJI LIGI

Ponedeljek, 17. april 2017
Minulo soboto se je v idrijski Modri dvorani zgodil pravi mali praznik košarke, saj je članska ekipa Košarkarskega kluba Hidria na prvem srečanju pred polno Modro dvorano v razburljivi tekmi, eni od odločilnih za vstop v tretjo košarkarsko ligo, premagala ekipo Pivke z rezultatom 86:70. Pomembno tekmo so idrijski košarkarji sicer pričeli nekoliko v krču, a po nekaj minutah  ujeli ritem in po prvi četrtini vodili z rezultatom 24:13. Igralci Pivke se niso predali in v drugi četrtini celo povedli za nekaj točk. Finiš druge četrtine pa so le dobili igralci Hidrie, ki so odšli na glavni odmor z rahlo prednostjo. Zmaga v drugem polčasu ni bila nikoli ogrožena, saj so idrijski fantje povedli tudi za več kot 20 točk, srečanje pa zaključili s 16 točkami prednosti, ki jih bodo branili na sobotnem zadnjem, odločilnem srečanju v Pivki, ki se bo začelo ob 20. uri. Med polčasom so se občinstvu predstavili mladi košarkarji - igralci ekipe U11, ki v letošnji sezoni ob 14 zmagah še na poznajo poraza. Članska ekipa pa se je poleg zmage lahko veselila tudi številnih navijačev in njihove bučne podpore ter zlasti »muskontarjev« Godbenega društva rudarjev Idrija, ki so poskrbeli za odlično atmosfero na tem lepem športnem dogodku. Metka Rupnik (vir KK Hidria)