ZMAGOVALEN KONEC TEDNA ZA KK HIDRIA

Ponedeljek, 20. marec 2017
Minuli konec tedna je bil za igralce Košarkarskega kluba Hidria spet tekmovalno bogat, zlasti pa uspešen. V soboto je idrijska Modra dvorana tako rekoč ves dan utripala v košarkarskem duhu, domači košarkarji pa so na tekmah postregli s številnimi dramatičnimi razpleti. Sobotni dan so odlično pričeli kadeti U17, ki so po velikem preobratu prišli do zmage nad ekipo Postojne. Čeprav so gostje vodili celotno srečanje, so idrijski košarkarji na koncu z dvema trojkama izid uspeli izenačiti, v napetem podaljšku pa se je Hidria veselila lepe zmage z rezultatom 74:72. Izjemen uspeh si je z borbeno igro priigrala tudi pionirska ekipa U13, ki je uspela na domačih tleh z dvema dramatičnima zaključkoma ugnati kar dva močna nasprotnika. V prvi tekmi je ekipa Hidrie uspela premagati Koprčane z rezultatom 37:36, v drugi pa s še boljšo igro, zlasti pa z udarnim finišem tudi ekipo Uniona Olimpije z rezultatom 53:52. Vrhunec košarkarskega dneva v idrijski Modri dvorani pa je bila tekma članov. Gostje z Vranskega so v tretji četrtini sicer povedli, idrijski košarkarji pa so ob glasni podpori domače publike odigrali izvrstno zadnjo četrtino in se skupaj z navijači veselili zmage z rezultatom 89:68. Modra dvorana tako ostaja neosvojljiva že celotno sezono, za kar gre zasluga tudi vsem Idrijčanom, ki so prišli na tekmo v lepem številu in glasno podprli svojo ekipo. V nedeljo je bila zelo uspešna tudi Hidriina ekipa pionirjev U11, ki je dosegla še 12. zaporedno zmago in tako ostaja neporažena v tej sezoni. Ponovno so točke dosegli vsi košarkarji. Poraz za eno točko pa so mogli priznati pionirji U15, ki so zapravili solidno prednost in tako morali zmago prepustiti domačinom iz Cerknice. Vir: KK Hidria