SPOMIN NA 1. SVETOVNO VOJNO V POSOčJE PRIVABIL PRECEJ OBISKOVALCEV

Nedelja, 21. december 2014

Pred dvema letoma je javna agencija Spirit Slovenija skupaj s turističnimi delavci Furlanije-Julijske krajine, Pokrajino Gorica, Fundacijo Poti miru in Kobariškim muzejem pripravila skupne turistične programe po poteh Soške fronte, ki so jih pred kratkim predstavili tudi s študijsko turo za predstavnike medijev in z novinarsko konferenco v Kobaridu. Zaradi omenjene ponudbe in promocije na številnih turističnih sejmih je poraslo tudi število obiskovalcev krajev ob Soči.



Ob obletnici začetka Soške fronte bodo z intenzivnim predstavljanjem nadaljevali tudi v prihodnje. Kot je na novinarski konferenci, ki je potekala pred dnevi v Kobaridu povedal vodja predstavništva Spirit v Italiji Gorazd Skrt, so obletnice priložnost za promocijo krajev, kjer je potekala Soška fronta. Ob tem državna meja ne pomeni ničesar, saj "dogodki, ki so nekoč razdvajali narode, danes povezujejo".



"Sodobnega gosta moramo ob zgodovini opozoriti tudi na doživetja, ki jih ponuja svet ob Soči in na Krasu - predvsem gastronomske in športne užitke ter izkušnje v naravi. Hkrati nam obletnica ponuja možnost, da povežemo ponudbo zahodne Slovenije s turistično ponudbo FJK," je dejal Skrt.



S promocijami bodo nadaljevali tudi v prihodnjem letu, posebna pozornost bo namenjena tudi predstavitvi na svetovni razstavi EXPO v Milanu. Razmišljajo celo, da bi italijanske goste s preureditvijo tramvaja v mini muzejček o Soški fronti, ki bi nekaj časa vozil po Milanu ali Rimu, povabili v Posočje in FJK.



V Kobariškem muzeju so povedali, da se je obisk pri njih dvignil z 58.000 na 61.000 obiskovalcev, podoben trend pa pričakujejo tudi v prihodnjem letu.



Pomembno vlogo pri tem bo imela prihodnje leto tudi Pot miru od Alp do Jadrana. Okrog 250 kilometrov dolgo pot miru bodo uradno predali namenu, 21. marca pa bosta na prireditvi prisotna tudi slovenski in italijanski predsednik ter predstavniki držav, katerih državljani so se bojevali na Soški fronti.



Pot miru od Alp do Jadrana povezuje zgodovinsko pomembne kraje med Logom pod Mangartom ter Devinom, ki jo je leta 2000 začela uresničevati Fundacija Poti miru na pobudo Zdravka Likarja. Namenjena je pohodnikom in kolesarjem, poleg spomenikov, pokopališč in različnih utrdb in kavern pa vključuje tudi muzeje na prostem, vanjo je vključen tudi Kobariški muzej.



Matej Kavčič





 

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

četrtek
28.03.2024
8°C / 15°C
petek
29.03.2024
8°C / 19°C
sobota
30.03.2024
8°C / 22°C